Düzcanlar
Madencilik - Düzcanlar
30 yıllık tecrübemizle Akyazı ve Adapazarı’nda sizlere hizmet vermekteyiz. İthal Sibirya, Çan, Soma, Tunçbilek ve İstanbul kömürleri uygun fiyat ve taksit seçenekleriyle sektörde öncü kuruluş olarak faliyet göstermekteyiz. Kömür tercihi ve kullanımı noktasında ise müşterilerimiz bizlerden profesyonel yardım alabilmektedirler.
   
Amacımız  
Fabrikalara, apartmanlara dairelere, seralara, tavuk çiftliklerine ithal toz kömür ve yerli toz kömür teslimatlarını zamanında ve sorunsuz almak isteyen tüketicelere daha yararlı olabilmek amacıyla hizmet vermekteyiz.
   
Ürünlerimiz  

Toz Kömür

Ebat: 0-10mm Sanayi amaçlı kömürdür.

Ağırlıklı olarak sanayi tesislerinde kullanılmaktadır.

   

Parça Kömür

Ebat:120 mm. üzeri kalorifer kazanlarında kullanılır

40 kg torbalarda satışa sunulur

   

Portakal Kömür

Ebat: 70-120 mm sobalarda, kalorifer kazanlarında kullanılır. Daha uzun süreli yanma sağlar.

40 kg torbalarda satışa sunulur

   

Ceviz Kömür

Ebat:20-70 mm Çoğunlukla so-balarda kullanılır. Izgara aralığı olan kazanlarında da kullanılır.

25 kg torbalarda satışa sunulur.

   

Fındık Kömür

Ebat:13 - 20 mm Stokerli kazan larda kullanılır. Dökme ve torbalı olarak satışa sunulur.

25 kg torbalarda satışa sunulur

   
Kömürün Kimyasal Özellikleri  
Kömürlerin kalitesi ve özelliklerini ortaya koyan kalori (ısısal), kısa ve elementel analizleridir. Bunun yanında kömürlerde iz element analizleri de yapılabilmektedir.Kömürlerin Kısa (”Proximate”) Analizleri Nem,Uçucu Madde, Kül ve Sabit (”Fıxed”) Karbon analizleridir. Bu analizler bir kömürün petrografik analizler ile birlikte niteliklerini ortaya koyabilmektedir.Kömürlerin Element (”Ultimate”) Analizleri Kömürler içerisinde bulunan “C”, “S”, “O”, “N”, “H” elementlerinin tesbit analizleridir. Çok özel ve detay araş- tırmalar için yapılabilmektedir.

Kömür analizleri MTA Genel Müdürlüğü Maden Analizleri ve Teknolojisi Dairesinde, TÜBİTAK, demir çelik fabrikaları, bazı kömür işletmeleri (TTK ve bazı TKİ bölge müdürlükleri), Hacettepe ve ODTÜ” gibi bazı özel üni- versitelerimizde ve kuruluşlarımızda yapılabilmektedir.

Yeni Mahalle Ada Cad. No: 14 Akyazı / Sakarya - TÜRKİYE
Tel.: +90 264 418 25 50    Fax: +90 264 418 49 31
E-Posta: info@duzcanlar.com
www.duzcanlar.com